China Sencha Madame Butterfly

Herbata China Sencha Madame Butterfly to zielona herbata bogato aromatyzowana kruszonymi liśćmi malin, płatkami róży i słonecznika, a także kawałkami owoców w tym truskawek. Susz zielonej herbaty jest pięknie ozdobiony, a zapach odurza już po otwarciu torebki. Przy zaparzaniu unosi się cudowna woń wszystkich składników herbatki. Czas na relaks.
17,26 zł

Co kryje w sobie Herbata China Sencha Madame Butterfly?

Herbata China Sencha Madame Butterfly jak każda zielona herbata zawiera w sobie mnóstwo cennych składników. Jest ceniona za zawartość witaminy B, C, E , a także sole mineralne. Znajdujące się w naparze garbniki zapobiegają nowotworom. Zielona herbata pobudza układ trawienny do wydzielania soków trawiennych, a także posiada właściwości hamujące rozwijanie się bakterii w układzie pokarmowym. Zielona herbatka przyspiesza metabolizm, dzięki temu wspomaga osoby które chcą zgubić zbędne kilogramy. Ostygniętego naparu z liści zielonej herbatki możemy używać do przemywania oczu przy zapaleniu spojówek.

Herbata China Sencha Madame Butterfly – jak zaparzać?

Herbatę China Sencha najlepiej zaparzać w temperaturze od 65 do 85 st C. Woda zagotowana w czajniku w temperaturze pokojowej po 3 – 4 minutach osiąga temperaturę 90 st. C, zaś po 12 – 14 minutach jej temperatura nie powinna przekraczać 75 st. C. Czas parzenia zależy od tego jaki chcemy uzyskać napar: orzeźwiający i pobudzający czy relaksujący. Orzeźwienie da nam zaparzanie krótkie, trwające około 3 minut, zaś działanie relaksujące uzyskujemy przy zaparzaniu liści około 8 minut. Zieloną herbatkę możemy zaparzać kilka razy. Za każdy razem otrzymujemy napar o innych właściwościach i odmiennym smaku.

Składniki:

China Sencha,  płatki słonecznika, płatki róży, kruszone liście malin, kawałki owoców, truskawki.

Kraj pochodzenia:

Chiny.