Madame Butterfly

Składniki: Zielona herbata liściasta, truskawka plastry, kwiat słonecznika, płatki róży, aromaty, kocanka kwiat
Temperatura wody: 75-85°C
Ilość: 2-3 g
Czas parzenia: 1-3 min
Ilość wody: 200 ml
Kraj pochodzenia: UE
16,79 zł
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

China Sencha Madame Butterfly

Herbata China Sencha Madame Butterfly  to zielona herbata bogato aromatyzowana kruszonymi liśćmi malin, płatkami róży i słonecznika, a także kawałkami owoców w tym truskawek. Susz zielonej herbaty jest pięknie ozdobiony, a zapach odurza już po otwarciu torebki. Przy zaparzaniu unosi się cudowna woń wszystkich składników herbatki. Czas na relaks.

Co kryje w sobie Herbata China Sencha Madame Butterfly?

Powstanie zielonej herbaty stało się udziałem licznych legend. Według jednej z nich to mityczny Boski Rolnik, Shennong, nauczył ludzi uprawiać herbaciane krzewy i tworzyć z nich pyszne napary. Jednym z nich miała być zielona herbata – wywar o klarownym miodowym odcieniu. Inna mówi o wielkim cesarzu, który stojąc pod herbacianym drzewem, zauważył, jak kilka listków wpada do porcelanowej filiżanki. Upiwszy łyk, ogłosił swoim poddanym, że jest oczarowany jej smakiem. Wpisanie zielonej herbaty w krąg mitycznego kanonu świadczy o tym, że wysoko ceniono jej walory smakowe. Na podstawie suszu zielonej herbaty powstała właśnie China Sencha Madame Butterfly.

China Sencha Madame Butterfly jak każda zielona herbata zawiera w sobie mnóstwo cennych składników. Odnajdziemy w niej uwolniony aromat kruszonych liści malin. Wśród starannie dobranych elementów będzie połyskiwać dojrzała żółć płatków słonecznika. Płatki róży wraz z kawałkami truskawki stworzą niezawodny duet czerwieni.

Herbata China Sencha Madame Butterfly  – jak zaparzać?

Herbatę China Sencha najlepiej zaparzać w temperaturze od 65 do 85 st C. Woda zagotowana w czajniku w temperaturze pokojowej po 3 – 4 minutach osiąga temperaturę 90 st. C, zaś po 12 – 14 minutach jej temperatura nie powinna przekraczać 75 st. C. Czas parzenia zależy od tego jaki chcemy uzyskać napar: orzeźwiający i pobudzający czy relaksujący. Orzeźwienie da nam zaparzanie krótkie, trwające około 3 minut, zaś działanie relaksujące uzyskujemy przy zaparzaniu liści około 8 minut. Zieloną herbatkę możemy zaparzać kilka razy. Za każdy razem otrzymujemy napar o innych właściwościach i odmiennym smaku.

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty