Japan Sencha

Herbata Japan Sencha jest najpopularniejsza herbatą pitą w Japonii. Świetnie wpływa ogólnie na zdrowie, w szczególności na układ krwionośny. Czyżby długowieczność Japończycy zawdzięczali właśnie tej herbacie?
19,90 zł

Japan Sencha

Jeśli zapytamy sędziwego Japończyka czemu zawdzięcza swój cudowny wiek, zapewne odpowie że naparom z zielonej herbaty. Dzisiaj ten wyjątkowy napój jest ceniony nie tylko w Japonii, ale na całym świecie. Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty zaczęła odkrywać medycyna już 1200 lat temu. Ze względu na szereg witamin, mikroelementów i polifenoli jest także popularna dzisiaj.

Co kryje w sobie Herbata Japan Sencha?

Herbata Japan Sencha swoją popularność zawdzięcza między innymi katechinom z grupy polifenoli. Katechiny są związkami, które pozwalają nam się cieszyć długą młodością , dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Posiadają narzędzie do walki z chorobami nowotworowymi. Świetnie wpływają na nasz układ krwionośny, pomagają w usuwaniu złogów tworzących się w żyłach. Katechiny zawarte w liściach herbaty pomagają chronić je podczas wzrostu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Zważywszy na to że Japan Sencha jest wytwarzana w pełnym słońcu, ilość katechin w jej listkach jest największa. Odnotowano także korzystny wpływ Senchy na łagodzenie skutków alergii takich jak: kichanie czy świąd. Ma także znakomity wpływ na osoby w trakcie diety odchudzającej. Katechiny zawarte w zielonej herbacie powodują zamianę tłuszczu w energię, dzięki temu Sechnę powinniśmy pić po każdym posiłku.

Herbata Japan Sencha – jak zaparzać?

Herbatę Japan Sencha zaparzamy w temperaturze od 70 do 80 stopni Celsjusza. Czas parzenia zależy od tego jakiego rodzaju herbatę chcemy uzyskać. Senchę pobudzającą zaparzamy od 1 do 3 minut, Senchę relaksującą do 8 minut. Jedną łyżeczkę listków herbacianych zalewamy wodą w odpowiedniej temperaturze. Czekamy na zaparzenie i oddzielamy listki od naparu. Te same listki możemy zaparzać kilkakrotnie, do momentu całkowitego pozbycia się smaku herbaty. Kolejne zaparzanie należy jednak przedłużać o minutę lub dwie.

Składniki herbaty.

Japan Sencha.

Kraj pochodzenia:

Japonia.