Japan Bancha

Herbata Japan Bancha ma w sobie wszystkie cenne właściwości zielonej herbaty. Wypijana po posiłku pobudza układ trawienny. Jest bogatym źródłem antyoksydantów, które zapobiegają rozwojowi wolnych rodników, dzięki temu wspomagają układ sercowo – naczyniowy.
26,59 zł

Japan Bancha

Herbata Japan Bancha jest uprawiana na tych samych plantacjach co Sencha, jednak jej zbiór następuje później. Najczęściej późnym latem, jesienią, a nawet zimą zrywane są duże liście razem z szypułkami i łodyżkami. Listki wyglądają jak podłużne igiełki, które po zaparzeniu rozwijają się i dają cenny, delikatny napar, który jest szczególnie polecany osobom starszym i dzieciom. Po zaparzeniu otrzymujemy przyjemny w smaku i aromacie napój o żółtozielonym kolorze.

Co kryje w sobie zielona herbata Japan Bancha?

Zielona herbata Japan Bancha często wchodzi w skład suplementów diety wspomagających odchudzanie, ponieważ zawarte w niej flawonole pomagają w walce z otyłością. Słodkie napoje takie jak Cola, warto zastąpić zieloną herbatą, dzięki temu zyska nasze zdrowie i samopoczucie.

Herbata Japan Bancha – jak zaparzać?

Łyżeczkę listków Japan Bancha wsypujemy do filiżanki i zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze 80 – 90 stopni Celsjusza. Japan Banchę zaparzamy około 3 – 4 minut, po czym usuwamy listki i delektujemy się smacznym naparem. Im dłuższy czas zaparzania, tym więcej goryczki będziemy odczuwać w smaku. Listki możemy zaparzać do czterech razy, gdyż za każdym z nich idzie inny, ciekawy i pełen cennych właściwości napar.

Składniki:

Japan Bancha

Kraj pochodzenia:

Japonia.