Gunpowder Tremple of Hunan

Herbata Gunpowder Temple of Hunan to jedna z najlepszych zielonych herbat wytwarzanych w Chinach. Zielona herbata opóźnia procesy starzenia, pobudza układ trawienny, działa antybakteryjnie i przeciwpróchniczo. Flawonoidy zawarte w zielonej herbacie wzmacniają naczynia krwionośne.
12,69 zł

Gunpowder Tremple of Hunan

Herbata Gunpowder Temple of Hunan to uprawiana w Chinach zielona herbata zawierająca teinę. Listki herbaty są ciasno zwinięte w małe kulki, które po zaparzeniu rozwijają się i dają mocny napar o cierpkim smaku. Napar taki należy pić rano lub wczesnym popołudniem, gdyż działanie teiny jest pobudzające i może utrudnić zasypianie. Jej smak jest doskonały sam w sobie. Można jednak połączyć ją z plasterkiem limonki lub cytryny, miodem czy listkami mięty. Smakuje doskonale także jako mrożona herbatka z kostkami lodu.

Co kryje w sobie Gunpowder Temple of Hunan?

Herbata Gunpowder Temple of Hunan to jedna z najlepszych zielonych herbat wytwarzanych w Chinach. Ten rodzaj herbaty zawdzięcza swoją nazwę kształtowi formowanych liści, bowiem malutkie kulki przypominają swoim wyglądem proch strzelniczy. Małe kulki rozwijają się w czasie parzenia, uwalniając tym samym magię wyjątkowego aromatu. Gunpowder Temple of Hunan daje w efekcie mocny napar, pełen wyraźnych i pobudzających akcentów.

Herbata Gunpowder Temple of Hunan – jak zaparzać?

Proces przygotowania herbaty jest niezwykle ważny dla uwolnienia pełni smaku. Ważne są proporcje. Musimy zwrócić uwagę na to, ile suszu wsypiemy do filiżanki i jaką temperaturą wody go potraktujemy. By uzyskać właściwy smak Gunpowder Temple of Hunan, do filiżanki wsypujemy pół łyżeczki liści i zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Odstawiamy do zaparzenia na około 3 – 4 minuty. Napar oddzielamy od liści i delektujemy się intensywna w smaku herbatą z nutą goryczki. Grunpowder możemy zaparzać do 3 – 4 razy. Każde zaparzanie niesie ze sobą inny smak.