Gunpowder Tremple of Hunan

Herbata Gunpowder Temple of Hunan to jedna z najlepszych zielonych herbat wytwarzanych w Chinach. Zielona herbata opóźnia procesy starzenia, pobudza układ trawienny, działa antybakteryjnie i przeciwpróchniczo. Flawonoidy zawarte w zielonej herbacie wzmacniają naczynia krwionośne.
12,69 zł

Gunpowder Tremple of Hunan

Herbata Gunpowder Temple of Hunan to uprawiana w Chinach zielona herbata zawierająca teinę. Listki herbaty są ciasno zwinięte w małe kulki, które po zaparzeniu rozwijają się i dają mocny napar o cierpkim smaku. Napar taki należy pic rano lub wczesnym popołudniem, gdyż działanie teiny jest pobudzające i może utrudnić zasypianie. Jej smak jest doskonały sam w sobie. Można jednak połączyć ją z plasterkiem limonki lub cytryny, miodem czy listkami mięty. Smakuje doskonale także jako mrożona herbatka z kostkami lodu.

Co kryje w sobie Gunpowder Temple of Hunan?

Herbata Gunpowder Temple of Hunan pobudza także pęcherz moczowy przez co przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Dla osób odchudzających się picie zielonej herbatki może pozytywnie wpłynąć na pozbycie się zbędnych kilogramów ponieważ poprawia nasz metabolizm. Picie zielonej herbaty niesie za sobą szereg zalet, które są cenne dla naszego organizmu.

Herbata Gunpowder Temple of Hunan – jak zaparzać?

Do filiżanki wsypujemy pół łyżeczki liści i zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Odstawiamy do zaparzenia na około 3 – 4 minuty. Napar oddzielamy od liści i delektujemy się intensywna w smaku herbatą z nutą goryczki. Grunpowder możemy zaparzać do 3 – 4 razy. Każde zaparzanie niesie ze sobą inny smak.

Składniki:

Gunpowder Temple of Hunan

Kraj pochodzenia:

Chiny