Herbata China Sencha

Herbata China Sencha to uprawiana w Chinach zielona herbata typu japońskiego. Liście Senchy pochodzą z wczesnych zbiorów i dają delikatny napar o miodowym kolorze. Intensywność naparu zależy od temperatury wody. Smakosze zielonej herbaty China Sencha sugerują by pić ją po posiłku, ponieważ dzięki swoim właściwościom znakomicie wpływa na układ pokarmowy. Teina zawarta z zielonej herbacie wspomaga proces kojarzenia i uczenia się, reguluje także pracę jelit.
17,29 zł

Co kryje w sobie zielona herbata:

Herbata China Sencha kryje w sobie wiele substancji leczniczych, dzięki temu już od około tysiąca lat jest stosowana w medycynie chińskiej. Zawiera witaminy z grupy B, C, A, E oraz cynk, mangan, fluor, wapń, potas i miedź. Zielona herbata działa pobudzająco i orzeźwiająco dzięki teinie, która posiada podobne działanie do kofeiny znajdującej się w kawie. Zielona herbata posiada również właściwości przeciwpróchnicze, dzięki właściwości polifenoli oraz fluoru. Ma także korzystne działanie na układ krążenia: zapobiega tworzeniu się skrzepów, obniża ryzyko chorób serca i udarów.

Herbata China Sencha – jak zaparzać:

Dzięki temperaturze wody możemy regulować goryczkę herbaty. Herbatę Sencha parzymy w temperaturze od 65 do 85 st C. Gdy temperatura jest niższa herbata jest delikatniejsza, jeśli wyższa zwiększamy intensywność i gorycz naparu. Jeśli nie mamy możliwości ustawienia temperatury w czajniku, należy po zagotowaniu wody odczekać około 3 - 4 minut. Listki herbaty zalewamy wodą o odpowiedniej temperaturze i zaparzamy od 2 do 5 minut, tak długo aż wszystkie listki opadną na dno. Herbata China Sencha najlepiej smakuje bez dodatków.

Składniki:

China Sencha

Kraj pochodzenia:

Chiny

Znaczniki produktu