China Sencha Yellow River

Herbata China Sencha Yellow River to głębia doskonałego smaku i nieskazitelne korzyści zdrowotne. Sencha fantastycznie wpływa na proces trawienia. Jest polecana w szczególności po posiłkach. Dzięki specyficznej goryczce jest idealna dla diabetyków, ponieważ zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi.
17,26 zł

China Sencha Yellow River

Herbata China Sencha Yellow River to zielona herbata, która przeniesie nas nad wodospad cenionego smaku. Oprócz liści delikatnej zielonej herbaty znajdziemy tu także kandyzowanego ananasa, który dodaje słodkiego smaku i doskonale komponuje się razem z senchą. W skład mieszanki wchodzą również płatki słonecznika i płatki róży, dzięki którym mikstura jest doskonała w smaku, a także zjawiskowo wygląda. Po zaparzeniu uzyskujemy herbatkę w kolorze jasnozielonym z pląsającymi wokoło różowymi płatkami róży i żółtymi płatkami słonecznika.

Co kryje w sobie zielona herbata China Sencha Yellow River:

Zielona herbatka zawiera fluor, żelazo, wapń, sód, cynk oraz potas, a także witaminy A, B, B2, C, E oraz K. Stwierdzono także, że picie zielonej herbaty zapobiega otyłości poprzez przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej.

Herbata China Sencha Yellow River – jak zaparzać:

Herbatkę China Sencha Yellow River zaparzamy w temperaturze od 65 do 80 stopni Celsjusza. Łyżeczkę suszu wsypujemy do filiżanki i zalewamy wodą o odpowiedniej temperaturze. Zaparzać możemy także w dzbanuszkach szklanych lub dzbankach żeliwnych. Długości parzenia herbaty ma wpływ na jej działanie. Przy krótkim zaparzaniu od 1 do 3 minut herbatka będzie spełniała rolę pobudzającą, a jeżeli działanie naparu ma być relaksujące pozostawmy listki dłużej w wodzie – około 8 minut. Jednak wtedy herbatka będzie miała więcej posmaku goryczki.

Zieloną herbatkę możemy, a nawet powinniśmy zaparzać do 2 - 3 razy. Należy jednak pamiętać, by każde kolejne zaparzanie wydłużyć do 1 minuty. Następne zaparzanie dostarczy inne walory smakowe i będzie wpływało na nas bardziej relaksująco.

Składniki:

China Sencha, płatki róży, płatki słonecznika oraz kandyzowany ananas

Kraj pochodzenia:

Chiny.