China Sencha Wiśniowo Jaśminowa

Składniki: Zielona herbata liściasta, aromaty, wiśnia liofilizowana 2%, jaśmin kwiat 2%, płatki i skórka róży
20,99 zł
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

China Sencha Wiśniowo Jaśminowa

Herbata China Sencha wzbogacona została dodatkiem aromatycznej wiśni i jaśminu. To doskonałe zestawienie zielonej herbaty z owocem wiśni, który nadaje cudownego aromatu. Kwiat jaśminu dodaje nie tylko zapachu, ale także subtelnego smaku, który zadowoli niejednego konesera herbat. Do naparów wzbogacanych jaśminem dodawane są tylko płatki jednego gatunku  - jaśminu wielkolistnego. Jaśmin rośnie w Chinach w prowincji Fujian. Kwiat intensywnie pachnie, dlatego herbaty aromatyzowane jaśminem, za pomocą swego zapachu mogą nas przenieść w dalekie zakątki Chin. Czy jesteś gotowy na taką podróż?

Co kryje w sobie China Sencha Wiśniowo Jaśminowa?

Natomiast aromaty wiśni są od wieków kojarzone z Japonią jako krajem kwitnącej wiśni. Sencha to najpopularniejsza herbata w Chinach. Listki poddaje się suszeniu bezpośrednio po zerwaniu, tak by nie dopuścić do procesu fermentacji. Otrzymana w ten sposób herbata daje napar o bezcennych właściwościach. Delikatny, ziołowy smak zielonej herbaty został połączony z płatkami jaśminu i słodkim posmakiem kandyzowanej wiśni oraz wiśni lyo.

China Sencha Wiśniowo Jaśminowa – jak zaparzać?

By uzyskać wyśmienity smak herbaty, trzeba ją odpowiednio zaparzyć. Bez tego nie wydobędziemy pełni jej aromatu. China Sencha najlepiej toleruje wodę o temperaturze około 70 – 80 stopni. Niższą temperaturą uzyskamy delikatniejszy napar. Jeśli zalejemy ją temperaturą około 80 stopni, herbata będzie bardziej wyrazista i będzie wyczuwalna goryczka. Listki herbaty wraz z jej dodatkami zalewamy wodą o wybranej temperaturze i zaparzamy od 2 do 5 minut, tak długo aż wszystkie listki opadną na dno. Po zaparzeniu oddzielamy listki od naparu i możemy delektować się cudownym naparem.

Bestsellery

Polecane kawy