China Sencha Truskawkowa

Herbata z liofilizowanymi truskawkami i rodzynkami. Kompozycja o wyrazistym smaku i zapachu. Doskonała w jesienne i zimowe wieczory. Przypomni nam zapachy lata. Polecamy.
19,99 zł

China Sencha Truskawkowa

Herbata China Sencha Truskawkowa jest dedykowana wszystkim ceniącym napary aromatyzowane. Do listków senchy zostały dodane liofilizowane truskawki oraz rodzynki, które dodają wyśmienitego, wyrazistego smaku. W Polsce zbiór truskawek przypada na trzecią dekadę maja i czerwiec. Jest to krótki czas na delektowanie się świeżymi polskimi truskawkami. Zielona Sencha z truskawkami przypomni nam ten zjawiskowy czas, nawet w zimowe wieczory. Do mieszanki dodano także pąki róży oraz pąki lawendy dla uzyskania jeszcze doskonalszego smaku oraz aromatu.

Co kryje w sobie China Sencha Truskawkowa?

Herbata China Sencha Truskawkowa to przepyszna owocowa herbata, która wyśmienicie smakuje, a także posiada szereg cudownych, zdrowotnych właściwości. Dzięki bogactwu mikroelementów, witamin, olejków eterycznych oraz teiny działa na organizm pobudzająco lub rozluźniająco. Wszystko zależne jest od procesu zaparzania herbaty. Sencha jest polecana diabetykom, ponieważ zapobiega podwyższaniu się poziomu cukru we krwi, a także pobudza apetyt i ułatwia trawienie. Pomaga w zwalczaniu tkanki tłuszczowej, ponieważ polifenole zawarte w zielonej herbacie przyspieszają proces przemiany tłuszczu w energię. Sencha w swoim składzie zawiera flawonoidy, które są odpowiedzialne za utrzymanie naszych naczyń krwionośnych w dobrej kondycji.

Herbata China Sencha Truskawkowa – jak zaparzać?

Herbatę Sencha zaparzamy około 3 minut w temperaturze 80 stopni Celsjusza, dla uzyskania naparu pobudzającego. Gdy chcemy uzyskać napar o działaniu relaksującym powinniśmy zaparzać ją nieco dłużej od 5 do 7 minut. Jednak wówczas herbatka będzie miała delikatny posmak goryczki. Jest szczególnie polecana po posiłkach, gdyż silnie działa na układ trawienny organizmu. Zielona herbata może, a nawet powinna być zaparzana kilka nawet 7 razy. Pierwsze zaparzanie zawiera dużą ilość teiny i będzie działało pobudzająco, z każdym kolejnym zaparzaniem herbatka nabiera właściwości relaksujących i uspokajających.

Składniki:

China Sencha, truskawka liofilizowana, rodzynki, pąki róży, pąki lawendy.

Kraj pochodzenia:

Chiny.