Herbata zielona

Herbata zielona to najzdrowsza propozycja dla smakoszy tego napoju. Przygotowywana jest na bazie tej samej rośliny co herbata czarna, biała czy czerwona. Jednak odmiana zielona nie zostaje poddana procesowi fermentacji. W szczególnych przypadkach proces oksydacji jest minimalny. Niezwłocznie po zerwaniu, listki się suszy, dzięki temu zachowują składniki mineralne i witaminy te same, które zawierałaby żywa roślina. Największymi producentami zielonej herbaty na świecie są: Chiny, Japonia i Wietnam. Jednak liderem w tym zestawieniu są nieprzerwanie Chiny.

Herbata zielona - odmiany chińskie.

Chińskie zielone herbaty dzielą się na prowincje z których pochodzą. I tak na przykład herbata zielona Grunpowder pochodzi z prowincji Zhejiang. Listki w tej mieszance są zwinięte w malutkie kulki przypominające proch strzelniczy. Podczas zaparzania listki rozwijają się, a napar uzyskuje mocny i cierpki smak. Kolejną odmianą chińskiej zielonej herbaty jest Sencha, która jest jedną z najpopularniejszych zielonych herbat na świecie. Listki herbaciane zbierane są wczesną wiosną dzięki temu konsumenci zyskują smak bardziej zdecydowany, a duża zawartość teiny zawarta w młodych liściach będzie miała działanie bardziej pobudzające od tych z późniejszych zbiorów. Odmianą późnych zbiorów jest Bancha. Powstaje z tych samych krzewów co Sencha, jednak jej zbiory odbywają się latem, jesienią, a nawet zimą. Listki w późniejszym okresie stają się grubsze, bardziej dojrzałe i zawierają mniej kofeiny i tanin, dzięki temu herbata jest delikatniejsza i idealnie nadaje się także dla dzieci.

Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po
Wyświetl na stronie

Herbata China Sencha

Herbata China Sencha to uprawiana w Chinach zielona herbata typu japońskiego. Liście Senchy pochodzą z wczesnych zbiorów i dają delikatny napar o miodowym kolorze. Intensywność naparu zależy od temperatury wody. Smakosze zielonej herbaty China Sencha sugerują by pić ją po posiłku, ponieważ dzięki swoim właściwościom znakomicie wpływa na układ pokarmowy. Teina zawarta z zielonej herbacie wspomaga proces kojarzenia i uczenia się, reguluje także pracę jelit.
17,29 zł

China Sencha Japońska Wiśnia

Herbata China Sencha Wiśniowa to zielona herbatka z aromatycznym posmakiem japońskiej wiśni oraz płatków róży. Dzięki kandyzowanej wiśni uzyskujemy cudowny słodkawy posmak zielonej herbaty.
17,29 zł

Japan Sencha

Herbata Japan Sencha jest najpopularniejsza herbatą pitą w Japonii. Świetnie wpływa ogólnie na zdrowie, w szczególności na układ krwionośny. Czyżby długowieczność Japończycy zawdzięczali właśnie tej herbacie?
19,90 zł

China Sencha Madame Butterfly

Herbata China Sencha Madame Butterfly to zielona herbata bogato aromatyzowana kruszonymi liśćmi malin, płatkami róży i słonecznika, a także kawałkami owoców w tym truskawek. Susz zielonej herbaty jest pięknie ozdobiony, a zapach odurza już po otwarciu torebki. Przy zaparzaniu unosi się cudowna woń wszystkich składników herbatki. Czas na relaks.
17,26 zł

China Sencha Tropikanlna Wyspa

Smak goryczki zielonej herbaty został udoskonalony dzięki innym smakom. Kwiat hibiskusa daje lekko kwaskowaty posmak, banan dodaje słodyczy, a dzięki płatkom róży, słonecznika i szafranu po zaparzeniu unosi się doskonały zapach.
17,26 zł

China Sencha Yellow River

Herbata China Sencha Yellow River to głębia doskonałego smaku i nieskazitelne korzyści zdrowotne. Sencha fantastycznie wpływa na proces trawienia. Jest polecana w szczególności po posiłkach. Dzięki specyficznej goryczce jest idealna dla diabetyków, ponieważ zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi.
17,26 zł