Herbata niebieska

Herbata niebieska jest półfermentowanym napojem pochodzącym z Chin, najczęściej z prowincji Fujian oraz Guangdong. Ollongi uprawia się także w Tajwanie, Indii, Nepalu czy Wietnamie. Herbata niebieska ma bardzo charakterystyczny wygląd, dzięki któremu możemy ją dokładnie sklasyfikować. Brzegi liścia, które przeszły proces fermentacji są ciemniejsze. Natomiast reszta liścia przypomina herbatę zieloną, jest jaśniejsza od reszty i zielonkawa. Proces, dzięki któremu uzyskujemy herbatę oolong wygląda tak:

  1.        więdnięcie – odbywa się na słońcu lub w miejscu wietrznym, polega na częściowym usunięciu wilgoci z liści;
  2.        chłodzenie – odbywa się w miejscu odciętym od słońca (kilka razy);
  3.        yaoqing – polega na lekkim podrzucaniu listów (kilka razy);
  4.        shaqing – zatrzymanie utleniania wysoką temperaturą;
  5.        rouqing – listkom nadawany jest kształt bryłek lub nitek;
  6.        prażenie – odbywa się w niskiej temperaturze, w celu osuszenia listków. Etap ten powtarzany jest kilka razy. Dzięki niemu można modyfikować smak herbaty;
  7.        ocena wyrobu;
  8.        pakowanie do odpowiednich opakowań.

Herbata Niebieska (Oolong, Ulung, Wulung) zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które wychwytują w organizmie wolne rodniki i nie pozwalają im się namnażać. Dzięki temu chroni organizm przed nowotworami, miażdżycą, a także udarem mózgu. Kolejną korzyści picia niebieskiej herbaty są zdrowe kości oraz zęby. Oolongi wpływają korzystnie na leczenie cukrzycy typu II. Badania przeprowadzone w 2003 roku dowodzą, że oolong reguluje poziom cukru we krwi. Te wszystkie cudowne właściwości herbaty niebieskiej, która w Polsce jest jeszcze niedoceniana mają wpływ na dobre funkcjonowanie oraz zdrowie.

Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po
Wyświetl na stronie

Oolong Truskawkowa

Herbata Oolong Truskawkowa swoje właściwości posiada dzięki słabemu procesowi fermentacji. Posiada charakterystyczny ziemisty aromat i smak. Jest bardzo skuteczna w spalaniu tłuszczu, przez co często dodawana do diety osób chcących zrzucić nieco kilogramów.
26,59 zł

Oolong Milky

Herbata niebieska Oolong Milky charakteryzuje się delikatnym, lekko słodkawym smaku. W odróżnieniu od innych gatunków, herbaty oolong poddawane są tylko częściowej fermentacji. Napar posiada wiele witamin i minerałów.
26,56 zł