Yunnan Silver Tips

15,99 zł

Yunnan Silver Tips

„Na południu od chmur”, bo tak tłumaczy się z języka chińskiego nazwę dzielnicy, w której uprawiana jest herbata, rosną liście, które po długim dojrzewaniu i starannej preparacji stają się jedną z najlepszych i najbardziej intensywnych naparów na świecie. Już po pierwszym łyku Yunnan Silver Tips przekonasz się, że doświadczyłeś prawdziwej gry smaków, symfonii lekkiej słodkości i orzeźwiającej goryczy. Czas, byś ofiarował sobie chwilę ożywczej medytacji. Czas byś ofiarował sobie Yunnan Silver Tips.

Co skrywa Yunnan Silver Tips?

To kolejna herbata z górzystej plantacji Yuannan, której krzewy wznoszą się nad łańcuszkami podłużnych jezior. Na susz herbaty składają się listki krzewu, które są ciasno związywane, stąd wyglądają jak półkola nerkowców, oraz srebrne tipsy – pąki, wyrastające na szczycie rośliny. Produkcja suszu opiera się na recepturze ulepszanej od ponad 100 lat. Przez ten czas uprawa herbacianych krzewów oraz przygotowywanie jej postaci możliwej do spożycia została opanowana do perfekcji.

Wydaje się, że nie ma lepszego towarzystwa w ciągu dnia niż Yunnan Silver Tips. Yunnan Silver Tips to herbata, wobec której nie można przejść obojętnie. Jej słodkawo-kwiatowe nuty rozpieszczają kubki smakowe nawet najbardziej wytrawnych smakoszów. Napar Yunnan Silver Tips wysyła do naszych zmysłów przyjemny i świeży aromat.

Jak zaparzać Yunnan Silver Tips?

Zanim zasiądziesz z filiżanką aromatycznego naparu, musisz go odpowiednio przygotować. Zalanie mieszanki tipsów i suszonych liści wrzątkiem bez ustalonego czasu nie jest dobrym pomysłem. Jak w takim razie zaparzać ją prawidłowo?

Ciemne supełki ze srebrnymi refleksami należy zlewać woda o temperaturze 70-80˚C. Taką wartość można osiągnąć po upływie około 5-8 minut od zagotowania. Zalane liście należy zostawić do zaparzenia przez około 3 minuty. Po tym czasie należy je wyjąć. W przeciwnym wypadku liście będą uwalniać garbniki, co powoduje gorzknienie naparu.

Warto pamiętać, że susz można zalewać kilka razy. Nie traci przy tym swoich właściwości, a Ty będziesz mógł cieszyć się jego smakiem znacznie dłużej.