Yunnan Golden Tips

15,99 zł

Yunnan Golden Tips

Poczuj jak smak soczyście zielonych wzgórz herbacianych plantacji, rozkwita w Twojej filiżance, a to za sprawą Yunnan Golden Tips cenionej za niezwykłą jakość i hipnotyzującą moc aromatu. Ten wielonaparowy napój zaskoczy Cię intensywnością bukietu. Pozwól sobie na chwile odprężenia i twórczego wyciszenia. Pozwól sobie na Yunnan Golden Tips.

Co kryje się w Yunnan Golden Tips?

W Yunnan Golden Tips kryją się smaki i aromaty, o których odkryciu marzy każdy z nas. W chińskiej górzystej prowincji Yunnan rosną krzaki, które charakteryzują się dużą liczbą „tipsów”. Tipsy to młode nierozwinięte jeszcze pączki w kolorze złota, które znajdują się na górze rośliny. Dzięki podzwrotnikowemu klimatowi liście herbat rozwijają się podczas ciepłego lata, łagodnej zimy i w towarzystwie dużej ilości opadów. To pozwala wykształcić się oryginalnemu smakowi o wyrazistych tonach. Plantatorzy pozwalają jej się długo rozwijać. Wraz z upływem czasu staje się coraz lepsza. Zebranie dojrzałych liści i tipsów przekłada się na wyjątkowe walory smakowe herbaty.

Susz tej czarnej herbaty powstaje z liści oraz właśnie ze szczytowych pąków liściowych. Podczas preparacji blaszki liściowe nabierają brunatnego koloru z czarno-brązowymi prześwitami, a same liście zostają zwinięte w półkola, a ich forma przywodzi na myśl kształt orzechów nerkowca. Napar herbaty to odcień głębokiego, dojrzałego rubinu. Smak herbaty jest słodkawy, a przy tym zdecydowany.

Yunnan Golden Tips – jak ją zaparzać?

Ten rodzaj czarnej herbaty zadowoli podniebienia wszystkich koneserów herbacianego naparu. Nie bez przyczyny jest ona zaliczana do herbat najwyższego standardu. Jednak, by wydobyć z niej cały repertuar smaków, trzeba ją odpowiednio zaparzyć. Temperatura i czas parzenia są niezwykle istotne.

Wsyp 1 lub 1,5 łyżeczki suszu do filiżanki i zalej wrzątkiem. Dzięki temu jego esencja będzie mogła w pełni rozwinąć swoje właściwości. Zaleca się parzyć herbatę przez 3 minuty, a następnie usunąć zalany susz. Jest to o wiele wygodniejsze. A poza tym Yunnan Golden Tips parzona w ten sposób wykazuje właściwości pobudzające. Z każdą nadprogramową minutą je traci.