Herbata czarna

Herbata czarna jest niewątpliwie najpopularniejszym naparem uzyskanym z liści camelli sinensis na świecie. Liście poddawane są procesowi pełniej fermentacji, dzięki któremu uzyskuje się napar o bardzo wyrazistym smaku i aromacie. Czarną herbatę można skategoryzować pod względem jej pochodzenia. Nazwy czarnych herbat w przeważającej większości  pochodzą od regionu w którym są uprawiane.

Herbata czarna - gatunki.

Assam jest gatunkiem czarnej herbaty, a zarazem regionem w Indiach, gdzie przeważa klimat deszczowy i tropikalny. Pozyskana z indyjskich plantacji herbata charakteryzuje się cierpkim, dość mocnym i wyrazistym naparem. Jest doskonała jako herbata śniadaniowa, podawana z mlekiem, lub cukrem i plasterkiem cytryny. Kolejnym regionem, od którego powstała nazwa herbaty jest Darjeeling. Ta herbata z Indii jest w mniejszym stopniu poddawana fermentacji niż Assam. Darjeeling to odmiana o nieco delikatniejszym smaku, w której wyczuwalne są aromaty owocowe i kwiatowe. Prowincja Yunnan w Chinach także uprawia czarną herbatę, którą charakteryzuje duża ilość tipsów. Yunnan golden tips i Yunnan silver tips to najlepsze herbaty chińskie tego gatunku. Są aromatyczne, orzeźwiające i lekko słodkawe. To świetna propozycja o poranku jak i wieczorem. Dobrze smakuje także jako bawarka. Kolejną herbacianą wyspą jest Sri Lanka. Uprawiane tam krzewy herbaciane noszą nazwę regionu Ceylon. O plantacje na Sri Lance dba się z największą starannością. Warunki w których rośnie ich herbata mają ogromny wpływ na unikalność naparu, który z każdym zbiorem smakuje nieco inaczej, gdyż cały czas dopracowują swój kunszt. Czarną herbatę miesza się często z innymi roślinami by wydobyć z niej niecodzienny smak. Najbardziej charakterystycznym naparem uzyskanym z czarnej herbaty i oleju z bergamotki jest Early Grey.

Wszystkie te odmiany czarnej herbaty znajdą Państwo w naszym sklepie.

Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po
Wyświetl na stronie

Darjeeling Himalayan

Czarna herbata Darjeeling Himalayan uprawiana u stóp najwyższych gór świata posiada idealne wręcz warunki do wzrostu. Suszone listki dają napar o głębokim smaku i aromacie. Spróbuj koniecznie.
19,90 zł

Herbata Ceylon

Czarna herbata Ceylon jest jedną z najbardziej popularnych herbat na świecie. Idealne wręcz warunki panujące w miejscach ich upraw sprawiają, że posiada niesamowite właściwości. Ważne, aby była prawidłowo przygotowana do zaparzenia.
12,79 zł

Nepal Maharaja Hill

Czarna herbata Nepal Maharaja Hill uprawiana jest na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Na tych wysokościach panują doskonałe warunki aby listki uzyskały doskonałe wartości. Herbata jest uznana w świecie koneserów. Posmakuj i Ty.
19,90 zł

Herbata Assam

Herbata czarna Assam to herbata o mocnym naparze, głęboko esencjonalnym i wyrazistym aromacie. Doskonale smakuje z plasterkiem cytryny, limonki, cukrem trzcinowym, miodem czy mlekiem. Co kryje oryginalna herbata z Indii ?
12,68 zł