Herbata

Herbata jest naparem z liści lub pąków krzewu o tej samej nazwie. Należy do rodzaju Camellia. pomimo tego, że krzewy sa do siebie bardzo podobne, to rozróżnia się kilka odrębnych gatunków lub odmian. Najbardziej powszechna jest odmiana chińska, która posiada swój chiński znak: 茶.
Smak naparu herbaty, jaki pijemy uzależniony jest przede wszystkim od regionu, w którym krzewy są uprawiane. Co za tym idzie istotne są warunki klimatyczne i glebowe. Ważny wpływ na smak ma również sposób obróbki zebranych liści lub pąków. Klimatem sprzyjającym herbacie jest klimat ciepły łagodny, występujący pomiędzy zwrotnikami. Dlatego głównymi eksporterami suszu są kraje położone za północ i na południe od równika. 

Herbata co do zasady jest zbierana ręcznie. Zrywane są jej szczytowe listki, dlatego ogranicza się ilość zbiorów w ciągu roku, aby dać krzewom możliwość wzrostu. W Chinach i Japonii herbata jest zbierana maksymalnie 5 razy do roku, natomiast w rejonie Indonezji oraz Indii nieco więcej, ze względu na doskonałe warunki wzrostu. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z ofertą różnego rodzaju herbaty.

Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po
Wyświetl na stronie

Cesarska Żurawina

Herbata Cesarska Żurawina w której bazę stanowi hibiskus jest wyjątkowym naparem o kwaskowatym smaku. Dodatkowo wzbogacona została w suszone kawałki jabłka, płatki i skórki róży oraz owoce żurawiny.
14,99 zł

Darjeeling Himalayan

Czarna herbata Darjeeling Himalayan uprawiana u stóp najwyższych gór świata posiada idealne wręcz warunki do wzrostu. Suszone listki dają napar o głębokim smaku i aromacie. Spróbuj koniecznie.
19,90 zł

Fujian White

Biała herbata Fujian White należy do herbat najmniej przetworzonych i najwcześniej zbieranych. To właśnie dlatego posiada wiele leczniczych właściwości. Posiada najwięcej antyoksydantów spośród wszystkich innych herbat. Poza tym bardzo dobrze smakuje.
27,90 zł

Herbata Ceylon

Czarna herbata Ceylon jest jedną z najbardziej popularnych herbat na świecie. Idealne wręcz warunki panujące w miejscach ich upraw sprawiają, że posiada niesamowite właściwości. Ważne, aby była prawidłowo przygotowana do zaparzenia.
12,79 zł

Herbata China Sencha

Herbata China Sencha to uprawiana w Chinach zielona herbata typu japońskiego. Liście Senchy pochodzą z wczesnych zbiorów i dają delikatny napar o miodowym kolorze. Intensywność naparu zależy od temperatury wody. Smakosze zielonej herbaty China Sencha sugerują by pić ją po posiłku, ponieważ dzięki swoim właściwościom znakomicie wpływa na układ pokarmowy. Teina zawarta z zielonej herbacie wspomaga proces kojarzenia i uczenia się, reguluje także pracę jelit.
17,29 zł

Herbata Fit

Herbata Fit to idealny napar dla osób będących na diecie. Unikalne zioła, odpowiednio dobrane, tak by wspomagać walkę z nadwagą. Podstawowym składnikiem jest herbata Pu – Erh, która doskonale radzi sobie z niezbędnymi kilogramami.
19,95 zł