Herbata czarna | Earl Grey Blue | Aromatyzowana

Składniki: Czarna herbata liściasta, aromat naturalny, bławatek
Temperatura wody: 100°C
Ilość: 2-3 g
Czas parzenia: 2-5 min
Ilość wody: 200 ml
Kraj pochodzenia: UE
15,74 zł
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Wśród miłośników klasycznych smaków herbata czarna Earl Grey cieszy się wyjątkową popularnością. Jest to znany na całym świecie rodzaj herbaty aromatyzowanej, który szczególnie chętnie pijany jest w Wielkiej Brytanii. W proponowanej przez nas wersji Blue oprócz wysokiej jakości liści camellia sinensis oraz aromatu bergamotki, w suszu znajdują się także niebieskie płatki chabrów, czyli kwiatów znanych doskonale z polskich łąk.

Co kryje w sobie Herbata czarna aromatyzowana Earl Grey Blue?

Nazwa "Earl Grey" pochodzi od angielskiego słowa earl oznaczającego tytuł hrabiowski oraz nazwiska premiera Wielkiej Brytanii Charlesa Greya. To właśnie dla niego jedna z firm stworzyła około roku 1831 ten rodzaj herbaty, choć według legendy, premier otrzymał ją od chińskiego mandaryna w podziękowaniu za uratowanie jego syna przez żołnierzy brytyjskich. W klasycznej wersji jest to czarna herbata aromatyzowana olejem z bergamotki, czyli owoców uprawianych w basenie Morza Śródziemnego. Earl Grey Bleu zawiera jednak dodatkowo suszone płatki bławatka o intensywnej błękitnej barwie i delikatnym aromacie. 

Herbata czarna aromatyzowana Earl Grey Blue – jak zaparzać?

Ten rodzaj herbaty należy zaparzać tradycyjnie, czyli zalewając porcję suszu wodą podgrzaną do 95-100 stopni Celsjusza. Optymalny czas parzenia powinien wynosić od 2 do 5 minut. Krótsze zaparzanie powoduje, że napój ma właściwości pobudzające i skutecznie może zastąpić kawę. Herbata Earl Grey Blue najlepiej smakuje po południu, szczególnie jeśli podana jest w eleganckich filiżankach. 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty