China Sencha Jaśminowa

28,34 zł
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

China Sencha Jaśminowa

China Sencha Jaśminowa jest tradycyjną zieloną herbatka wzbogaconą o naturalny aromat jaśminu oraz kwiatki jaśminu. Płatki jaśminu dodają herbacie delikatności, a aromat który unosi się przy zaparzaniu przenosi nas w odległe miejsca. To herbata, która sprawia, że mamy ochotę na chwilę relaksu. Po zaparzeniu otrzymujemy cudownie pachnący napar o przejrzystej, jasnozielonej barwie. Listki zielonej herbatki są podłużne, zrolowane, wyglądem przypominające długie igiełki. Ujmujące są tutaj płatki jaśminu, doskonale komponujące się w całość mieszanki.

Co kryje w sobie China Sencha Jaśminowa?

Herbata zielona jaśminowa ma działanie relaksujące i odprężające. W swojej zawartości ma szlachetny kwiat jaśminu, który swoimi płatkami rozświetla głębie zielonego suszu. Ponadto nadaje mu wyjątkowy, kwiatowy aromat pełen subtelnych poziomów. Już pierwszy łyk przeniesie Cię w błogą krainę, oddaloną od przyziemnych spraw i trudności. Filiżanka herbaty sprawi, że poczujesz się zaopiekowany w chwili wyłącznie dla siebie.

Sencha to herbata z historią. Jej opowieść zaczyna się w chwili, gdy jeden z japońskich kupców – Soen Nagatani – opracował nową metodę przygotowania herbacianego suszu. Polegała ona na tym, by zebrane liście poddać działaniu pary wodnej. Zmodyfikował także kształt herbaty – odtąd miała być formowana w podłużne pałeczki.

China Sencha Jaśminowa – jak zaparzać?

Jedną łyżeczkę suszu należy wsypać do filiżanki i zaparzyć wodą o temperaturze około 75 stopni Celsjusza. Wodę o takiej temperaturze otrzymujemy 4 minuty po zagotowaniu. Napar zaparzamy około 4 minut, tak by herbatka zachowała swą delikatność. Po zaparzeniu otrzymujemy herbatkę w kolorze lekko pomarańczowym. Ten sam napar możemy zaparzać 3 – 4 razy. Podajemy samą herbatkę, bez dodatków.

Bestsellery

Polecane kawy